EBED, 54. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Arı'yı ziyaret etti

EBED, 54. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Arı'yı ziyaret etti
EBED, 54. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Arı'yı ziyaret etti
EDİRNE (AA) - 54. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı, Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği (EBED)...

EDİRNE (AA) - 54. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı, Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği (EBED) üyelerini kabul etti.

Arı, makamındaki kabulde yaptığı konuşmada, toplumsal duyarlılığın ciddi bir iş olduğunu söyledi.

EBED'de duyarlılığından dolayı teşekkür eden Arı, şunları kaydetti:

"Bizler için sağlıklı veya engelli birey diye ayrım yoktur. Her insan bizim için aynıdır. Toplumsal duyarlılığa gönül vermek gerekir. Komutanı olduğum tugayda 5 bin asker var. Onlardan pet şişe ve kapakları toplayarak EBED'e vermelerini istedim. Böylece hem engellilerin hayatının kolaylaşmasına, hem de geri dönüşüm sistemi ile çevre kirliliğinin önlemesi konusunda önemli bir görev üstlenmiş oluyorlar. Askerlikleri bittikten sonra da bu duyarlılıklarının, engellilere bakış açılarının değişimle devam edeceğine inanıyorum."

EBED Başkanı Dilek Kaynak da Tuğgeneral Arı ve askerlerine duyarlılıkları dolayısıyla teşekkür etti. Konuşmaların ardından Kaynak, Arı'ya teşekkür plaketi takdim etti.

Ziyarette, EBED yönetim kurulu üyeleri Cengiz Gültekin ile Gökhan Bal ve down sendromlu Şebnem Kuzu da yer aldı.