EDESOB köprülerin tamamen trafiğe kapatılmasına karşı

EDESOB köprülerin tamamen trafiğe kapatılmasına karşı
EDESOB köprülerin tamamen trafiğe kapatılmasına karşı
EDİRNE (AA) - Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ, Karaağaç Mahallesini Edirne'ye bağlayan alternatif köprünün...

EDİRNE (AA) - Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ, Karaağaç Mahallesini Edirne'ye bağlayan alternatif köprünün açılmasından sonra ulaşıma kapatılması planlanan tarihi Tunca ve Meriç köprülerinin ulaşıma tamamen kapatılmasına karşı olduğunu söyledi.

İnağ yaptığı açıklamada, tarihi köprülerin ulaşıma tamamen kapatılması fikrine karşı olduğunu belirterek "Köprülerin kapanması ile ilgili Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın yaptığı açıklamaya bende kapanmaması yönünde tam destek veriyorum" dedi.

Köprülerin kapatılması planının iyi düşünülmesi gerektiğine dikkati çeken İnağ, şunları kaydetti:

"Bir kapanma söz konusu olacaksa da öncelikle Bosnaköy yolunun veya iki köprü arasında Gazimihal mevkisinden gelen köprü yolunun tam anlamıyla ulaşıma açılması lazım. Şu da olabilir Gürkan'ın da dediği gibi köprülerin tek yönlü ulaşıma kapatılması da olabilir. Ama tabi Bosnaköy yolu ve diğer alternatif yolların tam anlamıyla sağlıklı bir duruma gelmesi gerekiyor. Kapatılma söz konusu olduğunda oradaki müesseseler iyi düşünülmeli o durumda sadece esnaflar değil, Karaağaçlı sebze ve meyve üreticileri de yetiştirdikleri mahsulü şehir merkezindeki pazarlara ne kadar maliyete getirecek bu da iyi düşünülmeli.

Öyle kapatılsın demekle olmuyor. İyi incelemek lazım. Oradaki insanları mağdur etmemek lazım. Orada sadece iş yerleri yok çalışan insanları da düşünmek gerekiyor. Bu kişiler evine ekmek götüren çoluk çocuk sahibi insanlar. Bunlar göz önüne alınmalı. Burada yapılacak en mantıklı çözüm köprülerin gidiş-geliş olarak kullanılması" 

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Çocuk

  ,

  ,

  ekmek

  ,

  esnaf

  ,

  Karşı

  ,

  edirne