EDESOB ve KOSGEB girişimcilik eğitimi verecek

EDESOB ve KOSGEB girişimcilik eğitimi verecek
EDESOB ve KOSGEB girişimcilik eğitimi verecek
EDİRNE (AA) - Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı...

EDİRNE (AA) - Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) girişimcilik eğitimi verecek.

EDESOB'tan yapılan yazılı açıklamada, iki kurumun eğitime ilişkin protokol imzaladığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen EDESOB Başkanı Emin İnağ, KOSGEB ile uzun yıllar işbirliği çalışmaları yürüttüklerini aktardı.

Önemli bir protokol imzaladıklarını beliren İnağ, şunları kaydetti:

"Kendi işini kuracak yada gelecekte yeni bir iş kurmak isteyenlere önemli avantajlar sağlayacak olan girişimcilik eğitimlerine başlayacağız. KOSGEB tarafından verilen destekler yeni girişimcilerimize büyük avantaj sağlayacaktır. Bu eğitimlerde hedef katılımcılara proje bazlı çalışma yeteneği kazandırmaktır. Eğitimlere katılmak isteyen adaylar birliğimize başvuruda bulunacaklar. 20 Nisan'dan itibaren başvuruları kabul etmeye başlayacağız. Başvurular sonucu yapılacak değerlendirmenin ardından oluşturulacak sınıfımız ile eğitimlerimize başlayacağız."

 


  ETİKETLER:

  Protokol

  ,

  Proje

  ,

  ,

  esnaf

  ,

  edirne