EDESOB'tan ölçü ve ölçü aletleri uyarısı

EDESOB'tan ölçü ve ölçü aletleri uyarısı
EDESOB'tan ölçü ve ölçü aletleri uyarısı
EDİRNE (AA) - Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ , ölçü aletlerinin periyodik muayenesinin, şubat ayı sonunda kadar...

EDİRNE (AA) - Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ , ölçü aletlerinin periyodik muayenesinin, şubat ayı sonunda kadar yapılması gerektiğini bildirdi.

İnağ, yaptığı yazılı açıklamada, Ölçüler ve Ayar Kanunu hükümlerine göre, ölçü ve ölçü aletlerinin iki yılda bir muayene edilerek damgalanmasının zorunlu olduğunu anımsattı.

Damga süresini doldurmuş ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayeneleri için belediye ölçü ve ayar memurluklarına müracaat edilmesi ve muayene gününü belirleyen bir belge alınmasının şart olduğunu vurgulayan İnağ, şunları kaydetti:

"Söz konusu belge, ölçü aletinin muayenesi yapılıncaya kadar muhafaza edilerek ilgililere ibraz edilmelidir. Periyodik muayene için zamanında müracaat etmeyen üyelerimiz, daha sonra müracaat etmiş olsalar dahi, damga süresi dolmuş ölçü aleti kullanma fiilinden dolayı, idari ve cezai işleme tabi kalırlar. Üyelerimizin faaliyetlerinde kullanılan ve damga süresi dolmuş her türlü ölçü ve ölçü aletinin muayene ve damga işlemlerinin yapılması için muayene beyannamelerini en geç 02 Mart 2015'e kadar belediyelerimizin ölçüler ve ayar memurluklarına vermeleri gerekmektedir."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  belge

  ,

  esnaf

  ,

  edirne

  ,

  2015