Edirne Barosu'ndan ulaşım yönetmeliğine tepki

Edirne Barosu'ndan ulaşım yönetmeliğine tepki
Edirne Barosu'ndan ulaşım yönetmeliğine tepki
EDİRNE (AA) - Edirne Barosu, kentteki ulaşım yönetmeliğinin 65 yaş üzeri vatandaşları rencide ettiğini savundu.Barodan yapılan yazılı açıklamada,...

EDİRNE (AA) - Edirne Barosu, kentteki ulaşım yönetmeliğinin 65 yaş üzeri vatandaşları rencide ettiğini savundu.

Barodan yapılan yazılı açıklamada, Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği'nin 4 Mart'ta Resmi Gazete 'de yayımlandığı belirtildi.

Yönetmelikte "Türk Vatandaşı olan 65 yaş ve üzeri  kişiler, demiryolları ve denizyollarının şehir içi hatları ile belediyelere, belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait  şehir içi  toplu  taşıma hizmetinden ücretsiz olarak yararlanır" ifadelerine yer verildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Edirne'de de yukarıdaki yönetmelik hükmü uygulanmaktadır. Bu uygulama bir lütuf olmayıp, yararlananlar için bir haktır. Uygulama sırasında, ücretsiz şehir içi toplu taşıma hakkından yararlanan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımıza karşı terbiye sınırını aşarak, söz ve davranışları ile Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddelerinde suç olarak düzenlenen filleri işleyenler hakkında suç duyurusunda bulunmak ve manevi tazminat davası başta olmak üzere diğer talep haklarını kullanmak isteyen hak sahibi vatandaşlarımıza hukuki yardımda bulunulacaktır."