Edirne Belediye Bandosu Romanya'da

Edirne Belediye Bandosu Romanya'da
Edirne Belediye Bandosu Romanya'da
EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Edirne Belediye Bandosu, Romanya'da...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye  Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Edirne Belediye Bandosu, Romanya'da uluslararası festivale katıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Bando takımının, Galati İl Meclisi Kültürel Şubesi Dunarae De Jos Kültür Merkezi'nin daveti üzerine 11. İosif İvanoviçi Uluslararası Bando Festivali'ne katılarak Türkiye 'yi en iyi şekilde temsil ettiği belirtildi.

Bando takımının bugüne kadar bir çok ulusal ve uluslararası festivallerden davet aldığı aktarılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Edirne Belediye Bandosu, Galati'de düzenlenen festivale Türkiye'den katılan tek ekip oldu. Unutulmaz bir konsere imza atan Edirne Belediye Bandosu, Edirne'yi ve Türkiye'yi bir kez daha gururla temsil etti. Edirne Belediye Bandosu buradaki festivalin ardından,  Al Davila Tiyatrosu ve Arges Belediyesi tarafından 12-13-14 Ağustos'ta, 6. Fanfare Parade Bando Yürüyüş Kortejine katılacak.''