Edirne Belediye Başkanı Gürkan:

Edirne Belediye Başkanı Gürkan:
Edirne Belediye Başkanı Gürkan:
- "Eski vali konağını devraldıktan sonra ya kent konseyi ve sivil toplum örgütlerinin buluşma yeri ya da kadın sağlığı ve aile danışmanlığı merkezi yapmak istiyoruz"

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, eski vali konağını devraldıktan sonra ya kent konseyi ve sivil toplum örgütlerinin buluşma yeri ya da kadın sağlığı ve danışmanlığı merkezi yapmak istediklerini söyledi.

Gürkan, yaptığı açıklamada, sur kazılarının yapıldığı alanı İl Özel İdaresine devredeceklerini, eski vali konağını da devralacaklarını belirtti.

İki bölgenin de birinci derecede sit alanı olduğunu ifade eden Gürkan, şöyle konuştu:

"Bu devirlerde Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun da onayı ve uygun görüşü gerekiyor. Her iki kurum olarak koruma kuruluna başvurduk. Koruma kurulunda görüşülecek. Oradan karar çıktıktan sonra devir işlemlerine başlayacağız. Eski vali konağını devraldıktan sonra ya kent konseyi ve sivil toplum örgütlerinin buluşma yeri ya da kadın sağlığı ve aile danışmanlığı merkezi yapmak istiyoruz. Toplum adına en yararlı nasıl kullanabiliriz, o şekilde değerlendireceğiz."