Edirne Belediye Başkanı Gürkan:

Edirne Belediye Başkanı Gürkan:
Edirne Belediye Başkanı Gürkan:
-"Kent ormanındaki tesislerin kiralanması için gerekli işlemi yaptık"

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Kent ormanındaki tesislerin kiralanması için gerekli işlemi yaptık" dedi.

Gürkan, bir programın ardından gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, İzzet Arseven Kent Ormanı'nın Edirne Belediyesi tarafından kiralanarak onarılacağını belirtti.

Kent ormanındaki tesislerin kiralanması için gerekli işlemi yaptıklarını anlatan Gürkan, şunları kaydetti:

"Mülkiyeti Orman ve Su İşleri Bakanlığına ait. Orada iki ayrı mülkiyet var biri İzzet Arseven kent parkı ve piknik mesire alanı biri de söğütlük kent ormanı olarak iki ayrı yerleşim var. İkisi de Orman ve Su İşleri Bakanlığına ait. Daha önce Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu geldiğinde burası il özel idaresine kiralanmıştı bakanlık tarafından. Sayın valimizde burayı işletemediklerini ve bizim sahip çıkıp çıkamayacağımızı sordu. Bende tabi dedim. Geldiğimiz noktada da bundan 3 ay öncesine kadar Edirne Belediyesi olarak burayı kiralama talebinde bulunduk. Kent ormanı ve İzzet Arseven Ormanı için de başvuruda bulunduk. Şu an da işlemler devam ediyor. Edirne Belediyesi olarak 29 yıllığına kiralayacağız ve ardından halkımıza ücretsiz olarak sunacağız."

Gürkan, tarihi elektrik fabrikasındaki çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.