Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Boyacıoğlu:

Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Boyacıoğlu:
Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Boyacıoğlu:
-"Şimdiye kadar sorunlarımızı defalarca federasyona iletmemize rağmen kadın basketbolundan sorumlu hiçbir yetkili bizimle temasa geçmedi"

EDİRNE (AA) - Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Murat Boyacıoğlu, şimdiye kadar sorunlarının defalarca federasyona ilettiklerini ancak yanıt alamadıklarını bildirdi.

Boyacıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Şubat'ta Edirne'de oynanan Adana ASKİ maçı sonrası Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun kulübe 5 bin lira ceza  verdiğini anımsattı.

Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü'nün peş peşe ceza aldığını ve bunun kasıtlı bir durum olduğunu savunan Boyacıoğlu, şöyle devam etti:

"Kulüp olarak nedense görmezden geliniyoruz. Edirne'de basketbolun yok olmasını mı istiyorsunuz. Çözüm üretmek yerine sürekli para cezası ile gündeme getiriliyoruz. Kulüpleri para ile mi terbiye etmeyi düşünüyorsunuz."

Boyacıoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'ndaki yetkililerin, masa başından karar verdiğini öne sürdü. Sponsoru ve kaynakları olmayan bir kadınlar liginde sonuna kadar tüm enerjileriyle savaştıklarını vurgulayan Boyacıoğlu,  şunları kaydetti:

"Sponsor ve kaynak sorunumuz var. Biz parasızlık içinde boğuşurken federasyona para kazandırmak için çalışan disiplin kurulunu da kınıyorum. Keşke bir tanesi sandalyeden kalkıp da bir maçı seyretmeye İstanbul dışında bir kente gitseler. Bizim yazdığımız savunma dilekçeleri niçin hiç dikkate alınmıyor. Bunu da hiç anlamış değilim. Dikkate almayacaksınız bizden niye savunma istiyorsunuz. Maçların tekrar izleyip izlemediğinizi çok merak ediyorum. Şimdiye kadar sorunlarımızı defalarca federasyona iletmemize rağmen kadın basketbolundan sorumlu hiçbir yetkili bizimle temasa geçmedi."

Boyacıoğlu, verilen kararların basketbola zarar verdiğini savundu.