Edirne Belediyesi Edirnespor Genel Menajeri Helvacıköylü:

Edirne Belediyesi Edirnespor Genel Menajeri Helvacıköylü:
Edirne Belediyesi Edirnespor Genel Menajeri Helvacıköylü:
- "Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde her hafta başka bir hakem faciası yaşanıyor"

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi Edirnespor Genel Menajeri Sanem Helvacıköylü, Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde her hafta bir hakem faciası yaşandığı belirtti. 

Helvacıköylü, yaptığı yazılı açıklamada, her mağlubiyetin faturasını hakemlere kesmeyi doğru bulmayan bir prensibe sahip olmalarına rağmen gelinen noktada açıklama yapmanın gerekli olduğu kanısına vardıklarını ifade etti.

Son dönemlerde önemli hakem hataları yaşandığını iddia eden Helvacıköylü, şunları kaydetti:

"Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde her hafta başka bir hakem faciası yaşanıyor. Kadın Basketbol Süper Ligi kulüplerinin, her hafta dile getirdiklerini isyanları ve daha önce bu konuda yazılı olan sundukları talepleri henüz dikkate alınmasa da Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) ve hakemlerin eğitimi ile tayininden sorumlu mercilerin, sesimizi duyması artık zaruridir. Bir hakemin maçı yöneteceğini salona gelip düdüğünü boynuna astığında yanlı, kasti kararlar verebileceğine adı ne olursa olsun bir kulüpten veya antrenörden korkarak maç yöneteceğine inanmıyor daha doğrusu buna inanmak istemiyorum. Her maç canımız yansa da maçları yöneten hakemlere kızmaktan öte hakemler adına, yaptıkları akıl almaz, hatalar için üzülüyor ve utanıyorum. Hakemlerin vicdanlı bir şekilde maç yönetmelerini istiyoruz."

Maçlara uygun hakem atamaları yapılmasını isteyen Sanem Helvacıköylü, açıklamasında ayrıca "Bu zamana kadar kulüplerin sesini duymamakta ısrar eden TBF ve hakem komitesi, umarım bundan sonra ilk önce bu seviyeye çıkarmaya karar verdikleri hakemlerin yetkinliğini ölçmede, daha sonra eğitimleri konusunda biraz daha özen ve dikkat gösterir, son olarak da sürekli övündüğümüz Süper Lig maçlarına uygun atamaları yapar" ifadelerine yer verdi.