Edirne Belediyesi Edirnespor TKBL'de normal sezonun en iyi ikinci takımı seçildi

Edirne Belediyesi Edirnespor TKBL'de normal sezonun en iyi ikinci takımı seçildi
Edirne Belediyesi Edirnespor TKBL'de normal sezonun en iyi ikinci takımı seçildi
EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi Edirnespor TKBL'de normal sezonun en iyi ikinci takımı seçildi Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi Edirnespor TKBL'de normal sezonun en iyi ikinci takımı seçildi 

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 2014-2015'te normal sezonun bitmesinin ardından TKBL'de yer alan 14 takımın menajer ve başantrenörlerinin katılımıyla gerçekleştirilen ankette sarı-kırmızılı ekip, 7 oyla sezonun en iyi takımı gösterildi.

Galatasaray Odeabank'ın ardından Edirne Belediyesi Edirnespor ise 6 oyla ikinci sırada yer aldı. Katılımcıların, kısıtlı bütçeye rağmen iyi performans göstermeleri ve özellikle savunmada ortaya koydukları başarıyla her iki ekibi ilk sırada seçtiği bildirildi.

Sezon içinde Mehmet Can Öztürk'ün baş antrenörlüğe gelmesi sonrasında ciddi bir çıkış yakalayan Edirne Belediyesi Edirnespor Yılın Takımı kategorisinde ikinci sırada yer aldı. Edirne Belediyesi Edirnespor'un bu sıralamaya yerleşmesinde  Spor-Toto Kadınlar Play-Off 2015'e katılma ve 2015-16 sezonunda Avrupa kupalarında mücadele etme hakkı kazanması, ortaya koyduğu sağlam savunma karakteriyle ligde fark yaratması, dar bütçesini iyi kullanarak nitelikli bir takım performansı ortaya koymayı başarması rol oynadı.

Diğer taraftan TKBL ile ilgili yapılan başka değerlendirmelerde de tüm iç saha maçlarını TKBL'nin en kalabalık seyircisiyle oynayan Edirne Belediyesi Edirnespor'un taraftarları da yılın seyircisi ve taraftarları olarak gösterilmişti.

Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Murat Boyacıoğlu'da bu oylamada çıkan sonucun gurur verici olduğunu belirtti.