Edirne Belediyesi Edirnespor'un Beşiktaş galibiyeti

Edirne Belediyesi Edirnespor'un Beşiktaş galibiyeti
Edirne Belediyesi Edirnespor'un Beşiktaş galibiyeti
- Kulüp Başkanı Boyacıoğlu: - "Beşiktaş galibiyeti gerçekten Edirne'nin, Edirne Belediyesinin ve kulübümüzün ne kadar büyük bir aile olduğunu gösterdi" - "İlk hedefimiz play-off'u garantileyip Avrupa kupalarında oynayabilmektir"

EDİRNE (AA) - Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Murat Boyacıoğlu, Beşiktaş galibiyetinin Edirne'nin, Edirne Belediyesinin ve kulübün ne kadar büyük bir aile olduğunu gösterdiğini söyledi.

Boyacıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün oynadıkları Beşiktaş maçını galibiyetle tamamladıklarını anımsattı.

Edirne Belediyesi Edirnespor'un ligin başından bu yana kendi evinde oynadığı maçları kaybetmeme hedefiyle hareket ettiğini belirten Boyacıoğlu, "Kentimize gelen takımlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Seyircimiz bizi ne kadar desteklerse o kadar başarılı oluyoruz. Bugüne kadarki planlarımız tuttu. Play-off yolunda önemli galibiyetler aldık" diye konuştu.

Boyacıoğlu, büyük takımlara kafa tutmalarına rağmen güçleri yetmediği için yenildiklerini dile getirdi. Kendi güçlerine denk takımlara karşı Edirne'de de deplasmanda da galibiyetler aldıklarını anımsatan Boyacıoğlu, şöyle devam etti:

"Şimdi amacımız Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde ilk sekiz takım arasında kalabilmektir. Bu sıralamadaki yerimizi önümüzdeki günlerde oynayacağımız maçlar belirleyecek. Burada önemli olan play-off'a girebilmek. Play-off'a girmenin bir anlamı da Eurocup yani Avrupa Kupası'nda oynayabilmektir. İlk hedefimiz play-off'u garantileyip Avrupa kupalarında oynayabilmektir. Edirnemizin ismini başarılarla duyurabilmek bizi mutlu ediyor. Beşiktaş galibiyeti gerçekten Edirne'nin, Edirne Belediyesi'nin ve Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü'nün ne kadar büyük bir aile olduğunu gösterdi."

Boyacıoğlu, Edirne'nin bir spor kenti olduğunu hissettiren basketbol seyircisine teşekkür etti. 

 

- "Doğru yolda olmak bizi daha güçlü kılıyor"

 

Boyacıoğlu, doğru yolda olmanın kendilerini daha güçlü kıldığını söyledi. Önlerinde Edirne'de, Botaş, Mersin ve Osmaniye gibi önemli takımlarla maçlarının olduğunu, üç maçın sonucuna göre play-off'un şekilleneceğini aktaran Boyacıoğlu, şunları anlattı:

"Dışarıda da yine yenebileceğimiz Ordu ve Hatay maçları var. Oynayacağımız sekiz maçımız kaldı. Sekiz maçın beşi güçlü rakiplerle oynanacak. Bunların arasından sıyrılıp play-off'u yakalamaya çalışıyoruz. Maçlara minimum oyuncu kadrosuyla çıkıyoruz. Rakip takımlar 14 oyuncuyla mücadele ederken, bizim kadromuzda sadece 10 oyuncu var. Kent takımı olmamız, transferlerin bitmiş olması, kadroya oyuncu katamamak gibi biraz zorluklarımız var. Beşiktaş buraya 14 oyuncuyla geliyor biz sahaya 10 oyuncuyla çıkabiliyoruz. Beşiktaş devamlı oyuncu değiştirirken ve takımını dinç tutarken biz aynı 7, 8 kişiyle oynamak zorunda kalıyoruz. Ben bu yüreklerinden dolayı da kızlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Kızlarımız yürekleriyle oynuyor. Onlar aslan yürekli."