Edirne Belediyesi'nden engelli vatandaşlara iftar

Edirne Belediyesi'nden engelli vatandaşlara iftar
Edirne Belediyesi'nden engelli vatandaşlara iftar
EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi tarafından engelli vatandaşlara iftar verildi.Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentteki bir restoranda...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi tarafından engelli vatandaşlara iftar verildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentteki bir restoranda düzenlenen iftarda, tüm kurum ve kuruluşlarla el ele vererek engelsiz bir kent oluşturmak için çaba harcadıklarını söyledi.

Engelli vatandaşların Edirne Belediyesi için çok değerli olduğunu belirten Gürkan, şunları kaydetti:

"Engelli bir vatandaşımız sabah tek başına evden çıkıp, şehre gelip, şehirde tüm işlerini tek başına yapıp, yine tek başına evine dönebiliyorsa, bu kent çağdaş bir kenttir. Dünyada böyle bir kent maalesef mevcut değil. Hedefimiz hepimiz el ele verip Edirne'yi engelsiz bir kent haline getirmek. Sizlerin bu kentte gönül rahatlığıyla yaşamanız bizim en büyük arzumuz. Kentimizde engelliler yaşam merkezini açıyoruz, düzenlemeleri bitmek üzere. Hepiniz birçok faaliyetlerde bulunuyorsunuz, çoğu kez bir biriniz yaptığı güzel işlerden haberiniz olmuyor. Amacımız kentteki engellilere yönelik çalışmaları, yaklaşımları, perspektifleri bir araya getirerek, daha homojen bir yönetim kurmak. Bunun çabası içindeyiz."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Sabah

  ,

  Yaşam

  ,

  iftar

  ,

  kurum

  ,

  kent

  ,

  engelli

  ,

  yönetim

  ,

  edirne