Edirne Belediyesi'nden spor kulüplerine yardım

Edirne Belediyesi'nden spor kulüplerine yardım
Edirne Belediyesi'nden spor kulüplerine yardım
EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi tarafından, amatör spor kulüplerine 116 bin 500 lira tutarında yardım yapıldı.Edirne Belediye Başkanı Recep...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi tarafından, amatör spor kulüplerine 116 bin 500 lira tutarında yardım yapıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu lokalinde belediye olarak spor kulüplerine ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

Sporun geniş kitleleri bir araya getirdiğini belirten Gürkan, şunları kaydetti:

"Biz yöneticiler olarak yarışma ruhunu, rekabeti unutmadan ama önce insan olduğumuzun, Edirneli olduğumuzun bilinci ile hareket edeceğiz ve bu ruhu yaşama geçirmeye çalışacağız. Bunu da herkesi kucaklayarak yapacağız. Bir olmak, iri olmayı, iri olmak da diri olmayı getirir. Amatör spor kulübü yöneticileri çok fedakarca görev yapıyorlar, bu işten maddi kazançları olmuyor hatta çoğu zaman ceplerinden ve zamanlarından fedakarlıklar yaparak bu işi sürdürüyorlar. Tüm amatör spor kulübü yöneticilerine özverilerinden ötürü teşekkür ediyorum."

Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu da kulüplere yapılacak yardım miktarları hakkında bilgiler verdi.

Gegeoğlu, alınan karar doğrultusunda Süper Amatör Lig kulüplerine 7 bin 500'er, 1. Amatör Lig kulüplerine 6 biner, 2. Amatör Lig kulüplerine 5 bin'er, altyapı kulüplerine 3 bin 500'er, salon sporu yapan kulüplere de 2 bin ile 2bin 500'er lira yardım yapılacağını söyledi.

Edirne ASKF Başkanı İbrahim Acar'da, amatör spora desteklerinden dolayı Gürkan'a teşekkür etti.

 


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Lig

  ,

  lira

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  edirne

  ,

  yarışma