"Edirne, EDES 2015 ödeneğine alındı"

"Edirne, EDES 2015 ödeneğine alındı"
"Edirne, EDES 2015 ödeneğine alındı"
EDİRNE (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Engelliler Destek Programı (EDES) 2015 ödeneğine Edirne'nin de alındığı bildirildi.Edirne...

EDİRNE (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Engelliler Destek Programı (EDES) 2015 ödeneğine Edirne'nin de alındığı bildirildi.

Edirne Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, bakanlık tarafından engelliliğin önlenmesi ve engelli bireylerin toplumsal yaşama tam katılımlarının sağlanması amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında projeye dayalı olarak ihtiyaçların kısa sürede giderilmesi için EDES'in uygulandığı belirtildi.

EDES 2015 ödeneğine Edirne'nin de alındığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"2015 yılı için gönderilecek projelerin süreleri bir yılı aşmayacak ve EDES ödeneğindeki sınırlılık dikkate alınarak projeler için alt sınır 10 bin lira , üst sınır ise 100 bin lira olarak belirlendi. Bu programdan faydalanmak isteyen kaymakamlık, kamu kurum ve kuruluşlarının ise 'http://engelli.eyh.gov.tr/odes/odes_2015/' ve 'www.edirne.gov.tr' adresleri üzerinden proje teklif formuna uygun hazırlanacak proje tekliflerini 10 Ağustos tarihine kadar elden veya posta ile bir asıl, bir suret ve elektronik ortamda CD içerisinde Edirne Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü'ne sunması gerekiyor."