Edirne Emniyet Müdürü Erdoğan'dan AA'ya ziyaret

Edirne Emniyet Müdürü Erdoğan'dan AA'ya ziyaret
Edirne Emniyet Müdürü Erdoğan'dan AA'ya ziyaret
EDİRNE (AA) - Edirne Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Anadolu Ajansı (AA) Edirne Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti.Erdoğan, ziyaretinde yaptığı...

EDİRNE (AA) - Edirne Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Anadolu Ajansı (AA) Edirne Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Erdoğan, ziyaretinde yaptığı konuşmada, yeni emniyet müdürlüğü binasının yapımına devam edildiğini söyledi.

Tüm birimlerin yeni binada toplanacağını aktaran Erdoğan, "Yeni emniyet müdürlüğü binamızı 2017 yılında bitmesini planlıyoruz. Ödeneği hazır, büyük bir aksilik olmazsa inşallah binamız 2017 yılının sonuna doğru hizmete girecek" diye konuştu.

Kent trafiğine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yaz sezonunda şehir daha boştu, okulların açılmasıyla beraber vatandaşlarımız Edirne'ye gelmeye başladı. Tabii bu artışla birlikte araç sayısı da arttı. Okulların başlamasıyla beraber sabah ve akşam trafiğe çıkan araç sayısı arttı. Okul servislerinin yanı sına bazı vatandaşlarımız çocuğunu okula kendi bırakmak istiyor bu gibi sebeplerden trafikte yoğunluk yaşanabiliyor. Maalesef şehrimizde otopark sorununun olması da trafiği olumsuz etkiliyor.

Karaağaç Mahallesi'ndeki park sorununa esnaf, mahalleli ve belediye bir araya gelerek orada bir çözüm üretmeye başlayacağız. Oradaki park sorunu hemen çözülebilecek bir durum değil. 'Hadi buraya park ettirmeyelim' desek esnaf zor durumda kalabilir. 'Ettirelim' dediğimiz zaman mahallede yaşayanlar zor durumda kalıyor. Karaağaç vatandaşların nefes alabilecek bir alanı oraya müşterek bir çözüm bulmamız gerekiyor."

 

-Edirne emniyetinin çalışmaları

 

Motorize ekiplerin (Yunus timi) sayılarının artacağını dile getiren Erdoğan, "Şu an 7 motorlu olarak faaliyet gösteriyoruz. Hedefimiz yıl sonuna kadar 10 motora çıkartmaktır. Timlere araçlarla da takviye yapacağız. Hava şartlarından dolayı kar ve buzda motosiklet kullanımı riskli. Bu timler en azından 3 aylık süreçte ekip araçlarıyla hizmet verecek. Ama gelecek yıl yaz ayında Yunus'lar 10 motorla çalışacak" diye konuştu.

Kentin Martı timiyle de yeni tanıştığını aktaran Erdoğan, "Onları pek fazla etkinleştiremedik. Martı timini özel günlerde kullanıyoruz genel olarak. Özellikle bisiklet organizasyonlarında kullanıyoruz.  İlçelerimizde de görev yapan bu timimizin sayısını gelecek sezon artıracağız" dedi.

AA Edirne Bölge Müdürü Salih Baran da ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Edirne Emniyet Müdürlüğü'nün her biriminin başarılı çalışmalar yaptığını ifade eden Baran, gece gündüz demeden toplumun güvenliğini ve huzurunu sağlayan emniyet mensuplarına başarı diledi.