Edirne İl Genel Meclisi aralık ayı toplantısı

Edirne İl Genel Meclisi aralık ayı toplantısı
Edirne İl Genel Meclisi aralık ayı toplantısı
EDİRNE (AA) - Edirne İl Genel Meclisi aralık ayı toplantısı yapıldı. Meclis Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı başkanlığında yapılan toplantıda, komisyon...

EDİRNE (AA) - Edirne İl Genel Meclisi aralık ayı toplantısı yapıldı.

 Meclis Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı başkanlığında yapılan toplantıda, komisyon raporları okunup, oy birliğiyle kabul edildi. Daha sonra söz alan Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne İl Genel Meclisi'ni temsilen katıldığı Vilayetler Hizmet Birliği toplantısı hakkında bilgiler verdi.

30 Kasım'da Ankara'da gerçekleşen toplantıda Vilayetler Hizmet Birliğinin 2016 yılı bütçesinin hazırlandığını dile getiren Geçmiş, ''Toplantıda Vilayetler Hizmet Birliğinin bütçesini belirledik. Bu birlik aslında çok önemli görevleri yerine getiriyor. Çeşitli konularda yaptığı yatırımlar var. Vilayetler Hizmet Birliği Turizm A.Ş kanalıyla hizmetler sağlanıyor. Bu şirket yıllardır zarar eder konumdaydı. Ancak geçtiğimiz yıl alınan tedbirler ile zarar miktarı 900 bin liraya kadar düşürüldü. Bu yılda zarar etmemeyi hedefliyoruz. Bu yıl ki gelir-gider bütçemiz 13 milyon 500 bin lira olarak belirlendi'' dedi.