Edirne İl Genel Meclisi bütçe görüşmeleri

Edirne İl Genel Meclisi bütçe görüşmeleri
Edirne İl Genel Meclisi bütçe görüşmeleri
EDİRNE (AA) - Edirne İl Genel Meclisi'nin 2016 yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor.Edirne İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet...

EDİRNE (AA) - Edirne İl Genel Meclisi'nin 2016 yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor.

Edirne İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Geçmiş, meclisteki görüşmede yaptığı konuşmada, üyelerin bölgelerindeki problemlerle ilgili sorunları rapor halinde sunmasını istedi.

2016 yılı bütçesinin hazırlanmasında tüm detayların göz önüne alınacağını ifade eden Geçmiş, şöyle devam etti:

"Taslak bütçemiz görüşülmeye başladı. Ben meclis üyesi arkadaşlarımdan şunu rica ediyorum, bütçe görüşmelerinden sonra perşembe gününden itibaren her daire müdürü meclise gelip bilgi verecek. Bu bilgi neticesinde, 2015'te yapılan işler ve 2016 yılının taslak bütçeleri hakkında bilgi verecekler.

Bu bilgiler neticesinde arkadaşlarım kendi bölgeleriyle ilgili yollarla ilgili, içme sularıyla ilgili problemleri kendi bölgelerinde not etsinler. Bu not bilgilerini daha sonra yazılı olarak o bölgedeki tüm meclis üyelerinin imzaladığı dilekçe şeklinde plan bütçe komisyonuna verirlerse bizde bununla ilgili meclis başkanımızla birlikte ortak bir çalışma yaparak 2016 yılındaki bütçenin son şeklini vermiş olacağız."