Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Olağan Meclis Toplantısı

Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Olağan Meclis Toplantısı
Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Olağan Meclis Toplantısı
EDİRNE (AA) - Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.Edirne Belediye Başkanı ve Edirne Katı Atık Yönetim Birliği...

EDİRNE (AA) - Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

Edirne Belediye Başkanı ve Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Başkanı Recep Gürkan, belediye meclis salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, tesisin yapımına devam edildiğini söyledi.

Vahşi depolamadan en çok Yeniimaret Mahallesi'nin etkilendiğini aktaran Gürkan, şunları kaydetti:

"Tesisin inşaat alanında mahalledeki vatandaşlar ve belediye meclis üyelerimizle inceleme yapacağız. Birileri bir söylenti çıkarmaya çalışıyor. 'İnşaata başladık deniliyor ama bu doğru değil. Hiçbir şey başlanmadı, inşaat falan yok ortada' deniliyor. Bunu sözlü anlatacağımıza herkesin görmesini istedik. İnşaatımız yüzde 25 seviyesine geldi. Sözleşmesine  göre de önümüzdeki Haziran ayında da teslim alacağız. Eğer hava şartları olumlu giderse daha da erken bitebilir. Yapmış olduğumuz tesis Türkiye 'de ilk ve tek olma özelliği taşıyor. İçerisindeki donatılarla, atık su arıtma tesisiyle, coğrafi konumuyla, gübre üretimi, ayrıştırmasıyla tektir. Giresun'da bunun bir benzeri varama bizimki kadar geniş işlevli değil. Bu tesisin yapılıyor olmasından mutlu ve gururluyum."

AK Parti grubundan belediye meclis üyesi Mehmet Özülkü, toplantıda söz alarak, kente yararlı olan her şeye destek vereceklerini söyledi.

Bazı kişilerin kendilerine " CHP 'li Edirne Belediyesi'yle niçin tartışmıyorsunuz?" gibi sorular yönelttiğini aktaran Özülkü, "Biz burada kentimizin gelişimi için bulunuyoruz. Edirnemiz'in gelişimini hızlandırmak için buradayız. Katı atık tesisimiz bizi gururlandırıyor. Edirne Belediyesi Meclis Üyeleri olarak elimizden gelinin en iyisin yapmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.