Edirne Kitap Fuarı'na ilgi artıyor

Edirne Kitap Fuarı'na ilgi artıyor
Edirne Kitap Fuarı'na ilgi artıyor
- Edirne Belediye Başkanı Gürkan: - ''Özellikle gençlerimizin fuara olan ilgisi beni çok memnun ediyor. Geçtiğimiz yıla göre bu yıl ziyaretçi sayımızda daha ilk günlerden itibaren bir artış olduğunu gözledik''

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi'nin gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Edirne Kitap Fuarı'na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Edirne Belediye Başkanı Recep  Gürkan, Ekmekçizade  Ahmetpaşa Kervansarayı'nda düzenlenen fuarı ziyaret etti.

Vatandaşlara ve öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve eserlerin yazarlarını okuyucuları ile buluşturmak istedikleri için fuarı düzenlendiklerini anlatan Gürkan, ''Özellikle gençlerimizin fuara olan ilgisi beni çok memnun ediyor. Geçtiğimiz yıla göre bu yıl ziyaretçi sayımızda daha ilk günlerden itibaren bir artış olduğunu gözledik. Bu da bizlerin bu fuarı düzenlemekteki amacımızın güzel sonuçlar verdiğini gösteriyor. Ülkemizin daha aydınlık yarınlara kavuşabilmesi, çocuklarımızın, gençlerimizin okuma alışkanlığını kazanmasına bağlı. Az okuyan toplum , gelişemeyen toplum demektir. Bu nedenle okumak, okumak. Bu ülkenin kara günlerden çıkışının kilit noktasıdır'' dedi.

Başkan Gürkan, konuşmasının ardından stantları tek tek gezerek, hem yazarlarla hem de kitap severlerle tek tek sohbet etti.


  ETİKETLER:

  kitap

  ,

  Belediye

  ,

  Sohbet

  ,

  toplum

  ,

  başkan

  ,

  edirne