Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde AB projesi

Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde AB projesi
Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde AB projesi
- Proje kapsamında öğrencilerin derslere ilgisinin arttırılması amaçlanıyor

EDİRNE (AA) - Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, öğrencilerin derslere ilgisini arttırmak amacıyla Avrupa Birliği destekli proje başlatıldı.

Macaristan, Romanya, İspanya, Litvanya ve Türkiye 'nin ortağı olduğu proje çerçevesinde, oluşturulan atölyede, eğitimciler, öğrencilere öğretecekleri oyunları önce kendileri oynadı.

Okulun Proje Koordinatörü ve elektrik öğretmeni Tamer Karakuş, yaptığı açıklamada, öğrencilerin okullara olan ilgisizliğinin giderek bütün dünyanın ortak sorunu haline geldiğini, projeyle bunu önlemeyi amaçladıklarını söyledi.

Öğrencilere dersleri oyunlarla anlatmanın da projenin bir parçası olduğunu ifade eden Karakuş, şöyle konuştu:

"Bu konuda 5 ülke ortak bir çalışmayla 1500 etkinlik yapmayı amaçlıyor. Bu kapsamda da değişik ülkelerden gelen öğretmen arkadaşlarımızla burada bir atölye çalışması yapıyoruz. Bu etkinlikleri öğretmenlerimize anlatıyoruz ve ardından derslerde çocuklarla da bunları uyguluyoruz. Biz bunu denedik. Gerçekten işe yarıyor."

Macar öğretmen Arika Akordi ise hedeflerinin matematikte ve okuma yazmada güçlük çeken öğrenciler için bu dersleri eğlenceli ve ilginç hale getirmek olduğunu kaydetti.