Edirne Sağlık Müdürlüğü sığınmacılara 3 dilde sağlık hizmeti verdi

Edirne Sağlık Müdürlüğü sığınmacılara 3 dilde sağlık hizmeti verdi
Edirne Sağlık Müdürlüğü sığınmacılara 3 dilde sağlık hizmeti verdi
EDİRNE (AA) - Edirne Sağlık Müdürlüğü 10 gündür Sarayiçİ'nde bekleyen sığınmacılara 3 dilde sağlık hizmeti verdi.Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı...

EDİRNE (AA) - Edirne Sağlık Müdürlüğü 10 gündür Sarayiçİ'nde bekleyen sığınmacılara 3 dilde sağlık hizmeti verdi.

Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, sığınmacıların kente geldiği andan itibaren Acil Sağlık Ekiplerini ve UMKE ekiplerinin görevlendirildiği belirtildi.

Koruyucu sağlık, ayaktan poliklinik hizmetlerinin de verildiği ifad edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Polikinliklerde görev yapan doktor , hemşire, acil tıp teknisyenler, özellikle mültecilerin tıbbi tanı yönünden şikayetlerini anlayabilmemiz için Arapça, Frasça, Kürtçe bilen personellerden seçilmiştir. Örneğin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimiz Uzm. Dr Emrah Erten Arapça'yı, yine personelimiz Merve Aydınöz Arapça'yı , Özlem Yazar Kürtçe ve Arapça'yı , Mehmet Akyol da Arapça bilmeleri dolayısıyla verdiğimiz bu nitelikli sağlık hizmetinde gönüllü olarak hizmet verdiler. 

Sağlık Kabinlerimizdeki  polikinliklerde 240 civarı hastaya çeşitli tanılar konularak tedavi edilmiştir. Yaklaşık 120 vakada bu alanlarda bekleyen Acil Yardım Ambulansları ve görevli UMKE araçlarıyla hastanelerimize nakledilmişlerdir. Sonuç olarak Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüz 112 acil sağlık, UMKE , Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimiz ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz tam bir dayanışma içine girmiş, insanı, tıbbi ve ahlaki yönden üstüne düşen tüm sorumluluklarını yerine getirmiştir."


  ETİKETLER:

  Doktor

  ,

  Kamu

  ,

  Kürtçe

  ,

  yazar

  ,

  hizmet

  ,

  emrah

  ,

  edirne