Edirne Sağlık Müdürü Kişioğlu'ndan hasta ziyareti

Edirne Sağlık Müdürü Kişioğlu'ndan hasta ziyareti
Edirne Sağlık Müdürü Kişioğlu'ndan hasta ziyareti
EDİRNE (AA) - Edirne Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu, kentteki serebral palsi (Beyin Felci) hastalarını ziyaret etti.Kişioğlu, Serebral Palsi Günü...

EDİRNE (AA) - Edirne Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu, kentteki serebral palsi (Beyin Felci) hastalarını ziyaret etti.

Kişioğlu, Serebral Palsi Günü dolayısıyla, kentteki serebral palsi hastası vatandaşların istek ve sıkıntılarını dinledi.

Kişioğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, hastalığın kas hareketlerini etkilediğini söyledi.

Serebral palsinin beynin kas hareketlerini kontrol eden bölgelerinde söz konusu olan anormalliklerden kaynaklandığını aktaran Kişioğlu, şunları kaydetti:

"Serebral palsi görülen çocukların çoğunluğu bu bozuklukla doğar, ancak bozukluk aylar yada yıllarca tespit edilemeyebilir. İlk belirtileri genellikle çocuk 3 yaşına gelmeden önce ortaya çıkar. En yaygın olanları istemli hareketler sırasında kas koordinasyonu eksikliği, kaslarda katılık yada sıkılık olarak belirir.  Çocukların küçük bir bölümünde serebral palsi, yaşamın ilk birkaç ayında yada yılında meydana gelen beyin hasarı, bakteriyel menenjit veya viral ensefalit gibi beyin infeksiyonları yada trafik kazası , düşme gibi sebeplere bağlı kafa yaralanmaları sonucu ortaya çıkar."

Kişioğlu, serebral palsi hastalarının belirtilen aralıklarda  doktor kontrolünden geçmeleri gerektiğini dile getirdi. 


  ETİKETLER:

  Doktor

  ,

  Çocuk

  ,

  Viral

  ,

  Trafik kazası

  ,

  edirne

  ,

  beyin