Edirne Valisi Şahin'in Bulgaristan ziyaretleri

Edirne Valisi Şahin'in Bulgaristan ziyaretleri
Edirne Valisi Şahin'in Bulgaristan ziyaretleri
EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Bulgaristan'da ziyaretlerde bulundu.Ziyaretleri kapsamında Vali Şahin, ziyaret kapsamında...

EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Bulgaristan'da ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretleri kapsamında Vali Şahin, ziyaret kapsamında Bulgaristan'ın Targovishte (Eski Cuma) şehrine gitti.

 Edirne Valiliği tarafından Targovishte şehrine bağlı beldelerde yapılacak olan etkinliklere katılan Vali Şahin ve beraberindeki heyeti ilk olarak Burgaz Başkonsolosu Niyazi Evren Akyol karşıladı. Omurtag (Osman Pazarı) kasabası Belediye Başkanı Nejdet Şaban'a gerçekleşti. Nüfusun yüzde 80'ini soydaşların oluşturduğu Osman Pazarı Belediye Başkanı Nejdet Şaban'dan kasaba ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

-Veli Bey camisi açıldı

Edirne Valiliği'nin katkılarıyla onarılan ve minaresi yapılan Bulgaristan'ın Veli bey köyündeki Veli Bey Camisinin açılışı  Vali Şahin ve beraberindeki heyet tarafından yapıldı.  

Vali Şahin verilen desteğin yerinde olduğunu görünce diğer camilerin onarımı için gereken desteğin sağlanacağı sözünü verdi. Vali Şahin açılışta yaptığı konuşmada, dost ve komşu ülke Bulgaristan ile sıfır sorun yaşandığını ve giderek artan iyi ilişkilerle soydaşların her zaman yanlarında olma gayreti içinde olduklarını ifade etti.

Vali Şahin "Bizler bir elmanın iki yarısıyız. Sizin burada canınız acısa bizimde Türkiye 'de canımız acıyor. Türkiye güçlü olursa burada sizlerde güçlü olursunuz. Biz sizlerin yanındayız. Burada onarımlarını yaptırdığımız camileri cemaatsiz bırakmayalım. Camiler cemaatlerle şenlenir. Camilerimizin cemaati olmazsa boş bir binadan farkı olmaz" dedi.

-Sünnet şöleni

Vali Şahin, Edirne Valiliği'nin desteği ile yapılan sünnet şöleninin gerçekleştirildiği şehir stadındaki etkinliğe katıldı. 200 çocuğun erkekliğe ilk adım attığı sünnet şöleninde Vali Şahin ve Başkonsolos Niyazi Evren Akyol kirvelik yaparak ilk sünnet olacak çocuklara moral verdi ve dualarla sünnet merasimi başlamış oldu.

Vali Şahin sünnet olan çocukların aileleri ile sohbet etti. Özellikle son aylarda Gerlova bölgesinden Edirne'ye düzenlenen ve Edirne'yi görmeyenlerin getirildiği turlara katılanlardan teşekkür alan Vali Şahin organizasyonu yapanlara ayrım yapmaksızın herkesin Edirne'ye gelmesini istediğini belirtti.