Edirne ve Kırklareli'de ramazanın ilk teravihi kılındı

Edirne ve Kırklareli'de ramazanın ilk teravihi kılındı
Edirne ve Kırklareli'de ramazanın ilk teravihi kılındı
- Camileri dolduran vatandaşlar, kılınan ilk teravih namazıyla ramazanın coşkusunu yaşadı

EDİRNE (AA) - Edirne ve Kırklareli'de, ramazanın ilk teravih namazı için vatandaşlar camileri doldurdu. 

Edirneliler, ilk teravih namazını kılmak için Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi'ne yoğun ilgi gösterdi. Kadınlar namaza, caminin kendilerine ayrılan bölümünde katılırken, bazı vatandaşlar da namazı çocuklarıyla kıldı. 

Namazı kıldıran Selimiye Camisi İmam Hatibi Tamer Alat, ramazan ayının bereketi ve fazileti hakkında cemaati bilgilendirdi. Namaz sırasında, kentte etkili olan yağmur nedeniyle zaman zaman elektrik kesintileri yaşandı. 

Yıllık izinlerini Türkiye 'de geçiren bazı gurbetçiler de dönüş yolundaki sınır kapılarından çıkış yapmadan önce teravih namazlarını Selimiye, Eski ve Üç Şerefeli camilerde kıldı. 

- Kırklareli'nde ilk teravih 

Kırklareli'nde ramazan ayının ilk teravih namazı için çok sayıda vatandaş, başta Hızırbey Camisi olmak üzere kentteki camilere akın etti. 

Kadınların kendilerine ayrılan bölümde namaz kılıp dua ettiği camide, Kırklareli Müftüsü İsmail Bayrak ramazan ayını konu alan vaaz verdi.

Bayrak, ramazan ayı dolayısıyla tüm camilerde sohbetler düzenlendiğini söyleyerek, vatandaşları camilere davet etti. İsmail Bayrak, ramazan ayının birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı bir ay olduğunu anlattı. 

Namazın ardından, cami önlerinde vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.