Edirne'de 5 bin kişiye iftar verildi

Edirne'de 5 bin kişiye iftar verildi
Edirne'de 5 bin kişiye iftar verildi
EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi'nce, Kadir Gecesi dolayısıyla düzenlenen iftar programında, 5 bin kişi oruç açtı. Saraçlar Caddesi'nde düzenlenen...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi'nce, Kadir Gecesi dolayısıyla düzenlenen iftar programında, 5 bin kişi oruç açtı. 

Saraçlar Caddesi'nde düzenlenen iftar programına, Edirnelilerin yanı sıra, diğer illerden şehre gelen vatandaşlar da katıldı. 

Programda basın mensuplarına açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İslam aleminin en kutlu gecesinin Kadir Gecesi olduğunu belirtti. 

Tüm dünyadaki Müslümanlarla Kadir Gecesi'ni kutladıklarını dile getiren Gürkan, "İnancımıza göre bin geceden daha hayırlı olan bu gecenin bütün insanlığa, bütün İslam alemine, bütün Müslümanlar'a hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Edirne Belediyesi olarak biz de bu bin aydan daha hayırlı olan mübarek gecede vatandaşlarımızla soframızı paylaşalım istedik" dedi.

Yaklaşık 5 bin kişilik bir iftar sofrası kurduklarını anlatan Gürkan, sofranın şehir dışından gelen çok sayıda misafirleri dolayısıyla yetmediğini aktardı.

Herkesin Kadir Gecesi'ni kutlayan Gürkan, "Savaşsız, kansız, insanların birbirine zulmetmediği, özgürlüklerin egemen olduğu bir Türkiye ve dünya istiyorum. Bu sofra, Edirne sofrası, Edirne'nin ve Edirnelilerin gönlünün ne kadar zengin olduğunu gösteren bir sofradır. Hayırlı ramazanlar ve hayırlı bayramlar diliyorum" diye konuştu. 

İftar programı, Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm'ün yaptığı şükür duasıyla sona erdi. İftara, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve diğer kurumların yetkilileri de katıldı.