Edirne'de bayram tedbirleri

Edirne'de bayram tedbirleri
Edirne'de bayram tedbirleri
EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi'nce kurban bayramı öncesinde ulaşımda aksaklıklar yaşanmaması için çeşitli tedbirler alındı.Belediyeden yapılan...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi'nce kurban bayramı öncesinde ulaşımda aksaklıklar yaşanmaması için çeşitli tedbirler alındı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, toplu taşımada meydana gelebilecek aksaklıkları görüşmek üzere belediye  ve Serhat Birlik Kooperatifi yetkililerinin değerlendirme toplantısı yapıldığı belirtildi.

Gerekli önlemlerin alındığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"28 Eylül  Pazartesi sabahı okulların açılacak olması nedeniyle şehir merkezinde trafik yoğunluğu meydana geleceği değerlendirildi. Vatandaşlarımızın ulaşımda sorun yaşamamaları için zorunlu olmadıkça bireysel araçları ile okulların açılacağı ilk hafta 07.00 -  09.00 saatleri arasında özellikle D - 100 ve bağlanan kavşaklarda trafiğe çıkmamaları yoğunluğu azaltacaktır. Toplu taşıma araçlarını kullanacak olan vatandaşlarımızın ise okul ve yerlerine geç kalmamaları için normal zamandan 5 - 10 dakika daha erken duraklarda olmaları ulaşım açısından uygun olacaktır."