Edirne'de cezaevi müdürüne silahlı saldırı

Edirne'de cezaevi müdürüne silahlı saldırı
Edirne'de cezaevi müdürüne silahlı saldırı
- Edirne Valisi Şahin: "Tek el silah atışı yapmış. Cezaevi müdürümüzde sorun yok"

EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Koruma Müdürü Hasan Dal'a ateş edilmesiyle ilgili, "Tek el silah atışı yapmış. Cezaevi müdürümüzde sorun yok. Arabada hasar meydana gelmiş" dedi.

Cezaevi önünde bekleyen M.M'nin, Dal'ın makam aracıyla geçtiği sırada tabancasını belinden çıkartarak ateş ettikten sonra yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi.

Soruşturmayı genişleten polis ekipleri olayla bağlantısı olduğu iddia edilen 8 kişiyi daha yakalayarak gözaltına aldı. 

Emniyetteki ifadelerinin ardından şüpheliler Edirne Adliyesine sevk edildi. 

- "Malum şahıs"

Şahin, dün bir kişinin cezaevi müdürüne yönelik silahlı saldırı girişiminde bulunduğunu, olayda müdürün yara almadan kurtulduğunu anlattı.

Şahin, "Malum şahsın bir yakını, bir tek, bir el silah atışı yapmış. Arabada hasar meydana gelmiştir. Şu anda cezaevi müdüründe bir sorun yoktur. Cezaevi müdürüne biz gerekli güvenlik önlemlerini alacağız, zaten ona koruma da vereceğiz. Lojmanını da değiştirmeyi düşünüyoruz. Kendisinin tutuklanıp, tutuklanmadığını bilmiyorum. Ama Edirne için hoş bir durum değil. Bu konuda üzgünüm. İnşallah doğrusu olur'' dedi.

"Husumeti mi varmış?" sorusuna Şahin, "Yok sadece o malum şahsı çok sevdiğinden dolayı bu işi yaptığını ifade etti. Çok seviyormuş" yanıtını verdi.

Vali Şahin, "Alaattin Çakıcı'dan bahsediyorsunuz değil mi?" sorusunu ise  "Ben isim vermedim, malum şahıs dedim. Artık siz ne derseniz, ben isim vermedim" diye yanıtladı.