Edirne'de erken yaşta evliliğin yol açacağı sorunlar anlatıldı

Edirne'de erken yaşta evliliğin yol açacağı sorunlar anlatıldı
Edirne'de erken yaşta evliliğin yol açacağı sorunlar anlatıldı
EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi Aile Danışmanlığı Birimi, vatandaşlara erken yaşta evliliğin yol açacağı sorunlar anlattı.Edirne Belediyesi Aile...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi Aile Danışmanlığı Birimi, vatandaşlara erken yaşta evliliğin yol açacağı sorunlar anlattı.

Edirne Belediyesi Aile Danışmanlığı Birim Personeli Uzman Psikolojik Danışman Esra Selvi, kent merkezindeki birçok mahalle ve kahvede vatandaşlarla bir araya geldi.

Selvi, Edirne Genç İş Adamları Derneği ve Edirne Kakava Şenlikleri Araştırma ve Geliştirme Derneği'nin katkılarıyla hazırlanan 'Ey Kaf Dağı Elma Dedim Neden Çıkmadın' isimli proje kapsamında vatandaşlara erken yaşta evlilik konusunda bilgilendirdiklerini söyledi.

Kaleiçi, Menzilahır ve Yıldırım'da bulunan toplum merkezi ile Edirne İl Müftülüğü'ne bağlı Menzilahır Mahallesi Kuran Kursu'na gittiklerini aktaran Selvi, "Toplantılarımızda kadınları bilgilendiriyoruz. Daha sonra bu toplantılara katılamayan erkekleri kadınlarımız yine bilgilendirecek. Erken yaşta evlilik sonucu ortaya çıkacak sorunları tek tek anlatıyoruz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Aile

  ,

  Proje

  ,

  toplum

  ,

  ,

  kent

  ,

  genç

  ,

  edirne

  ,

  evlilik