Edirne'de "İşitme Engelliler Korosu" kurulacak

Edirne'de "İşitme Engelliler Korosu" kurulacak
Edirne'de "İşitme Engelliler Korosu" kurulacak
- Edirne Belediye Başkanı Gürkan: - "Kentimizde İşitme Engelliler Korosu kurmak için karar aldık. Çalışmalarımıza en kısa sürede başlayarak, bu çok önemli projeyi hayata geçireceğiz"

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "İşitme Engelliler Korosu" kuracaklarını bildirdi.

Gürkan, yaptığı açıklamada, koroyu, Edirne Belediye Başkanlığı ve Edirne İşitme Engelliler Derneği işbirliği ile, "Engel Yalnızca Kalptedir" sloganından yola çıkarak oluşturacaklarını belirtti.

Sosyal sorumluluk projelerinde engellilere ve kadınlara öncelik verdiklerini ifade eden Gürkan, şunları kaydetti:

"Engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama daha çok adapte olmalarını sağlamak amacıyla bu güne kadar birçok projeyi hayata geçirdik. İşitme Engelliler Derneğimizin önerisi ile kentimizde İşitme Engelliler Korosu kurmak için karar aldık. Çalışmalarımıza en kısa sürede başlayarak, bu çok önemli projeyi hayata geçireceğiz."

Gürkan, belediye olarak bir ilke imza atıp, halkla iletişim halinde olan belediye personeline yönelik işaret dili eğitimi vereceklerini vurguladı.

Eğitim sayesinde personelin işitme engelli vatandaşlarla daha rahat iletişim kuracağını aktaran Gürkan, böylelikle vatandaşın sorununa en kısa sürede yanıt verebileceklerini kaydetti.