Edirne'de kan bilgi bankası için stant açıldı

Edirne'de kan bilgi bankası için stant açıldı
Edirne'de kan bilgi bankası için stant açıldı
EDİRNE (AA) - Edirne Valiliği ve Edirne Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle oluşturulan kan bilgi bankasına kayıt için stant açıldı.Edirne Valisi Dursun...

EDİRNE (AA) - Edirne Valiliği ve Edirne Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle oluşturulan kan bilgi bankasına kayıt için stant açıldı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve Edirne Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu, Ulus Pazarı girişinde kurulan standı ziyaret etti.

Şahin, burada yaptığı konuşmada, kan bağışının insanlık için önemli bir adım olduğunu söyledi. Edirnelilerin kan bağışı konusunda da duyarlı davrandığını ifade eden Şahin, bağışçılara ve stantta çalışan sağlık müdürlüğü personeline teşekkür etti.

Kişioğlu ise kan bankasına kayıt için sayıyı artırmak istediklerini, ilerleyen günlerde kentin değişik yerlerinde stantlar açacaklarını söyledi.

Kan bankasına kayıt yaptıran vatandaşların bilgilerinin kesinlikle gizli tutulduğunu vurgulayan Kişioğlu, şöyle konuştu:

"Kan bağışını teşvik etmek amacıyla Sayın Valimiz Dursun Ali Şahin'in talimatıyla başlatılan çalışmamız devam ediyor. Vatandaşlar il sağlık müdürlüğümüzün sitesinden de kan bilgi bankasına ilişkin bilgi sahibi olabilir. Kan bağışı yapacak vatandaş bizi aradığında o vatandaşı aracımızla evinden ya da neredeyse oradan alarak hastaneye götürüyoruz."


    ETİKETLER:

    edirne

    ,

    kayıt