Edirne'de müşteriden yüksek ücret alan taksiciye ceza

Edirne'de müşteriden yüksek ücret alan taksiciye ceza
Edirne'de müşteriden yüksek ücret alan taksiciye ceza
EDİRNE (AA) - Edirne'de, taksimetresini açmayarak müşterisinden yüksek ücret alan taksiciye para cezası uygulandı.Edirne Belediyesinden yapılan...

EDİRNE (AA) - Edirne'de, taksimetresini açmayarak müşterisinden yüksek ücret alan taksiciye para cezası uygulandı.

Edirne Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, kent içi ulaşımda vatandaşların rahatlığı için kontrollerin devam ettiği belirtildi.

Bir vatandaşın şikayeti üzerine taksiciye para cezası uygulandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Mevcut olan tarifeden daha yüksek para isteyen taksiciyi vatandaşın şikayeti üzerine, Edirne   Belediye  Trafik Zabıta  ekiplerince  düzenlenen tutanağa  istinaden belediye encümeninin  oturumunda  görüşülerek 417 lira  para cezası verilmesi kararlaştırılmıştır. Geçtiğimiz günlerde yaşanan Özgecan Aslan cinayeti sonrasında şu an araç sürücüleri hakkında birçok yeni uygulamaya ihtiyaç olduğundan Edirne Belediye meclisinde Ulaşım Komisyonuna havale edilen konular arasında başta taksi, minibüs ve servis şoförleri ile ilgili çeşitli konular bulunmaktadır."

Açıklamada, ticari araç sürücülerinin bu mesleği yapabilmeleri için tamamlanması gereken kursların yanı sıra madde bağımlısı olmadıklarına dair sağlık kuruluşlarından alınacak rapor istenmesine yönelik bir dizi düzenleme yapılmasının planlandığı kaydedildi.