Edirne'de öğrencilere 600 bisiklet dağıtıldı

Edirne'de öğrencilere 600 bisiklet dağıtıldı
Edirne'de öğrencilere 600 bisiklet dağıtıldı
- Vali Şahin: - "Hareket ne kadar fazla olursa hastane kuyrukları o kadar azalır, ülke refaha doğru gider"

EDİRNE (AA) - Sağlık Bakanlığı'nca yürütülen "Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi" kapsamında Edirne'de, üniversite ve ortaöğretim öğrencilerine 600 bisiklet dağıtıldı.

Edirne Valisi Şahin, Trakya Üniversitesi Tartan Pisti'nde düzenlenen dağıtım töreninde, hareketin sağlık açısından önemli olduğunu söyledi.

"Hareket ne kadar fazla olursa hastane kuyrukları o kadar azalır, ülke refaha doğru gider, ülkenin hastane masrafları o derece azalır" diyen Şahin, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın sigarayı bırakması halinde kente 20 bin bisiklet armağan edileceği sözünü anımsattı.

Şahin, "Sağlık Bakanı Müezzinoğlu 20 bin bisiklet vadetmiş fakat karşısındaki zat sigarayı bırakmayı tercih etmemiş. Tabii bu onun bileceği iş. Bu bisikletlerin yolları olması lazım. Trafiğe çıkıldığında son derece dikkat edilmesi lazım. Bunu yapacak olanlar da sizlersiniz" diye konuştu.

Törenin ardından bisikletlerini alan öğrenciler pistte tur attı.

Törene, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Edirne Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu ile Edirne Halk Sağlığı Müdürü Bahattin İlter de katıldı.