Edirne'de "PRAG İhale Usulleri Eğitimi" projesi

Edirne'de "PRAG İhale Usulleri Eğitimi" projesi
Edirne'de "PRAG İhale Usulleri Eğitimi" projesi
EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanan "PRAG İhale Usulleri...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanan "PRAG İhale Usulleri Eğitimi" isimli teknik destek projesi için sözleşme imzalandı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan sözleşmenin ardından yaptığı açıklamada, proje kapsamında alınacak olan eğitimin  AB Hibe Programları'nda sorun yaşamadan proje hazırlamak için maksimum oranda fayda sağlanacağını söyledi.

Proje eğitiminin 5 gün süreceğini dile getiren Gürkan, şöyle devam etti:

"Edirne Belediyesi AB ve Uluslararası İlişkiler Birimi, Fen İşleri Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü ve Satınalma Birimi'nden 17 kişi, Edirne Valiliği, Ticaret Sanayi Odası ve Trakya Üniversitesi'nden de birer kişi olmak üzere AB projelerinde görev alan ve alabilecek olan toplam 20 teknik personel  Avrupa Birliği İhale Usulleri eğitimi alacak. Teknik Destek eğitiminde katılımcılara AB Hibe Programları'nda sorun yaşamadan proje yürütmek ve projelerden maksimum oranda fayda sağlanabilmesi için proje hazırlama, değerlendirme, sözleşme ve uygulama aşamalarında uyulması gereken kurallar detaylı olarak aktarılacaktır."