Edirne'de sığınmacı nöbeti devam ediyor

Edirne'de sığınmacı nöbeti devam ediyor
Edirne'de sığınmacı nöbeti devam ediyor
- Edirne Valisi Şahin: - ''24 saat sığınmacı nöbetine devam ediyoruz ama inanın herkes çok yoruldu artık, Edirne bu konuda çok iyi bir sınav verdi. Bu sınavı da başarıyla tamamladı ''

EDİRNE (AA) -  Edirne Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sınır bölgelerine giden yolların tamamında 24 saat esasına dayalı kontrollerini sürdürüyor. 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Edirne'nin Yunanistan ve Bulgaristan'a sınır olması nedeniyle zaman zaman sığınmacı akınına uğradığını söyledi.

Sığınmacıların yasa dışı geçişlerini engellemek amacıyla güvenlik güçlerinin büyük bir özveriyle çalıştığını ifade eden Vali Şahin, ''24 saat sığınmacı nöbetine devam ediyoruz ama inanın herkes çok yoruldu artık, Edirne bu konuda çok iyi bir sınav verdi. Bu sınavı da başarıyla tamamladı. İnşallah önümüzdeki günlerde bu arkadaşlarımızı da ödüllendireceğiz'' dedi.

Yasa dışı yollardan Avrupa 'ya gitmek için İpsala'ya gelen 2 bin sığınmacının geldikleri illere geri gönderildiğini ifade eden Şahin, 24 saat yapılan kontrollerin çok faydalı olduğunu vurguladı.

Öte yandan dün Edirne otogarına gelen Afganistan, Suriye ve Irak uyruklu yaklaşık 50 kişi de otobüslerle geldikleri illere gönderildi.