Edirne'deki buğday hasadı

Edirne'deki buğday hasadı
Edirne'deki buğday hasadı
EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, buğday hasadının ardından Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) iyi bir alım politikası...

EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, buğday hasadının ardından Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) iyi bir alım politikası gerçekleştirdiğini bildirdi.

Emir, yaptığı yazılı açıklamada, üreticinin hem fiyattan hem de alım işleminden memnun olduğunu belirtti.

Kentteki 11 alım merkezin de alımların devam ettiğini dile getiren Emir, şunları kaydetti:

"Toplamda Edirne bölgesine bağlı 11 alım merkezinde 110 bin ton alım yapıldı. Üreticinin memnun olması için her türlü gayreti gösteriyoruz. Randevu sistemiyle yapılan alımlarda da hiçbir sıkıntı yaşanmadı. Üreticinin memnuniyeti bizim memnuniyetimizdir. Her zaman üreticinin destekçisi olacağız. 2015 alım döneminde açıklanan buğday fiyatı da üreticiler tarafından memnuniyetle karşılandı. Dış piyasanın üzerinde bir alım fiyatıyla mal alımı yapan TMO üreticinin taleplerini karşıladı. Alın teriyle para kazanan çiftçinin ürettiği ürünü en iyi şekilde değerlendirilmesi ve pazarlanması adına her zaman katkı sağlamaya hazım.  Ankara 'da bu işlerin takipçisiyim. Buğday fiyatları şöyle, anadolu kırmızı sert ekmeklik buğday için belirlenmiş olan ton başına 862 lira müdahale alım fiyatı, bakanlığımızca ton başına verilen 127 lira prim ve diğer desteklerle 989 liraya yükselmektedir. Pariteye göre pirim ve desteklerle makarnalık buğday fiyatı ton başına 976 liradır."