Edirne'deki nehir taşkınları

Edirne'deki nehir taşkınları
Edirne'deki nehir taşkınları
- Bazı vatandaşlar, taşkın sularından güçlükle geçerek Karaağaç Mahallesi'ne ulaştı - DSİ 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri, bozulan yolların tekrar ulaşıma açılabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor

EDİRNE (AA) - Edirne'deki bazı vatandaşlar, nehir taşkınları dolayısıyla ulaşımın sağlanamadığı Karaağaç Mahallesi'ne kendi imkanlarıyla geçti.

 Meriç ve Tunca nehirlerinin taşması ve köprülerin kapanması nedeniyle üç gündür evlerine ulaşamayan vatandaşlar, caddenin suyla dolu bölümünü güçlükle katetti. Bazı vatandaşlara, makineleri ve askeri araçlar yardımcı oldu.

Mahalleye ulaşan vatandaşlar, yakınları ve arkadaşlarıyla hasret giderdi.

Bu arada, debilerin düşmesi sonucu Karaağaç Mahallesi'ne askeri ve yüksek araçlarla ulaşımın başlayacağı, araçların geçişi için yolda taşkın sularının sebep olduğu büyük hasar giderilmeye çalışıldığı bildirildi.

DSİ 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri, bozulan yolların ulaşıma açılabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

 

- Karaağaç'ta yaşam

 

Bu arada, Meriç ve Tunca nehirlerinin taşması sonucu Karaağaç Mahallesi'ndeki bazı evlerin, kanallardan tepme yapan sudan etkilendiği görüldü.

"Göl Mahalle" olarak bilinen bölgede yaşayan bazı ailelerin evlerini de su bastı. Evini su basan Demir ailesi, eşyalarını geçici olarak konaklayacakları mahalledeki Mustafa Necati İlkokulu'na taşıdı. 

Bazı aileler, taşkın tehlikesi tamamen ortadan kalkana kadar ilkokulda kalacak. Okulda aileleriyle kalan çocuklar, boyama yaparak vakit geçiriyor.


  ETİKETLER:

  Yaşam

  ,

  ,

  dolu

  ,

  edirne

  ,

  taşkın