Edirne'deki nehir taşkınları

Edirne'deki nehir taşkınları
Edirne'deki nehir taşkınları
- Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İnağ: - "Zararımız çok büyük. Dükkanlarda bir felaket görüntüsü, deprem olmuş görüntüsü var"

EDİRNE (AA) - Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (EDESOB) Emin İnağ, nehir taşkınlarından etkilenen esnafın zararının büyük olduğunu söyledi.

İnağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta yaşanan taşkının yerlerine zarar verdiğini belirtti.

Taşkın sonrasında esnafı ziyaret ettiğini ve yaşanan olumsuzlukları yerinde gördüğünü ifade eden İnağ, "Zararımız çok büyük. Dükkanlarda bir felaket görüntüsü, deprem olmuş görüntüsü var. Esnafımız gerçekten zor durumda" dedi.

İnağ, sezon itibariyle bölgede işlerin de durgun olduğunu, taşkın dolayısıyla istihdam edilen pek çok kişinin işsiz kaldığını vurguladı. 

Zararı olan esnafa yardım edilmesi gerektiğini aktaran İnağ, "Bir de yanlış bilinen bir şey var. Sigorta şirketleri, nehir kenarındaki işletmelere sigorta yapmıyor. Bunun da göz önüne alınıp esnafın düşünülmesi lazım" diye konuştu.

İnağ, taşkın sırasında  Edirne'ye gelen tüm siyasilere, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na, gece gündüz çalışan Vali Dursun Ali Şahin ve Belediye Başkanı Recep Gürkan'a da teşekkür etti.

Çeşitli projelerle taşkın sorununa çözüm bulunacağına inandığını dile getiren İnağ, Türkiye 'nin, Bulgaristan ve Yunanistan'dan gelen nehir sularına karşı kendi önlemlerini alması gerektiğini kaydetti.