Edirne'deki sağanak ve fırtına

Edirne'deki sağanak ve fırtına
Edirne'deki sağanak ve fırtına
- Edirne Valisi Şahin: - "Fırtınada vatandaşlarımızın da zararı mevcut, bunu biliyoruz. Bu konuda tespitler yapıldıktan sonra talepte bulunacağız"

EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, kentte etkili olan sağanak ve fırtına nedeniyle zarara uğrayan vatandaşlar için tespitler yapıldıktan sonra talepte bulunacaklarını belirtti.

Şahin, kentteki bir restoranda düzenlenen toplantıda, gazetecilerin sorusu üzerine, fırtınada yaralanan vatandaşları hastanede ziyaret ettiğini söyledi.

Bu tür durumların herkesin başına gelebileceğini belirten Şahin, "Fırtına çok ani gerçekleşti. Bu durumu çok az zararla atlattığımız için sevinçliyiz. Zararı atlattık dediğim, can kaybının olmamasıdır" diye konuştu.

Fırtınada yaralanan bir vatandaşın durumunun ağır olduğunu aktaran Şahin, şöyle devam etti:

"Yaralı vatandaşımız inşallah şifa bulur. Bunun dışında 21 araç pert olmuştur. O araçların zannediyorum sigortaları mevcuttur. Fırtınada 6 okulun çatısı uçtu. Valilik bünyesindeki üç, dört binada, defterdarlık, vergi dairesi ve valilik merkez binalarındaki çatı uçmalarını da önümüzdeki günlerde karşılamaya çalışacağız. Bunu değişik imkanlardan yararlanarak karşılayacağız. Fırtınada vatandaşlarımızın da zararı mevcut, bunu biliyoruz. Bu konuda tespitler yapıldıktan sonra talepte bulunacağız."


  ETİKETLER:

  Fırtına

  ,

  Vergi

  ,

  edirne