Edirne'deki sahipsiz atlar satılacak

Edirne'deki sahipsiz atlar satılacak
Edirne'deki sahipsiz atlar satılacak
EDİRNE (AA) - Edirne'de kentin yaşam alanlarında gezen ve şehir içi trafiğini tehlikeye soktukları gerekçesiyle maaşlı çobana toplatılan başıboş...

EDİRNE (AA) - Edirne'de kentin yaşam alanlarında gezen ve şehir içi trafiğini tehlikeye soktukları gerekçesiyle maaşlı çobana toplatılan başıboş atlardan sahipleri çıkmayanlar ihaleyle satılacak.

Edirne Valiliği'nin, 5 bin lira maaşla işe aldığı çobanlar tarafından yakalanan atlara, Kapıkule yolundaki bir ahırda bakıldı. Atlardan bazılarını sahipleri alırken, sahipsiz atların satılmasına karar verildi. 

Bu kapsamda 8 at, yarın Milli Emlak Müdürlüğü'nce ihale yoluyla satışa çıkarılacak. Tahmini bedeli 350 lira ila 750 lira arasında değişen 2'si erkek 8 at için ihale, Kapıkule Tahaffuzhane ve Gümrük Veteriner Müdürlüğü'nde yapılacak.

- İlk çoban işe dayanamamıştı

Başıboş atları toplaması için 5 bin lira maaşla işe alınan Fedai Gülsün, birkaç gün çalıştıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle işten ayrılmış, bu sürede 10'a yakın at yakalamıştı. Gülsün'ün yerine isminin güvenlik nedeniyle açıklanmasını istemeyen bir başka çoban göreve başlamıştı.