Edirne'deki toplulaştırma çalışması

Edirne'deki toplulaştırma çalışması
Edirne'deki toplulaştırma çalışması
- Vali Dursun Ali Şahin: - "Edirne, toplulaştırma konusunda Türkiye'de bir numara olan tek il"

EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, kentin toplulaştırma konusunda Türkiye 'de bir numara olduğunu söyledi.

Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Edirne, ilçe ve köylerinde toplulaştırma konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Toplulaştırma çalışmalarının Edirneli için son derece önemli olduğunu aktaran Şahin, şöyle konuştu:

"Bu sene Lalapaşa'nın tamamı bütün köyleri ve Süloğlu'nun bir kısmı yine güneyde Enez ve Havsa'nın bazı köylerine toplulaştırma yaptık. Tabii bunların devlete maliyeti çok fazla oluyor. Edirne, toplulaştırma konusunda Türkiye'de bir numara olan tek il. Bu konuda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sayın Başbakanımız da Edirne'ye çok önem veriyor. Toplulaştırma konusunda bu yıl da bayağı yol katedeceğiz."

Şahin, Çakmak Barajı'nın sulama kanallarının henüz tamamlanmadığını, bu nedenle bölgedeki toplulaştırma çalışmalarının şu an durakladığını dile getirdi.

Bu yıl Keşan ve Uzunköprü'de, 6 bin hektarlık araziyi sulama kapsamına almayı hedeflediklerini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

"Ben Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüştüm. Barajın sulama kanallarının yapımı için kendisi de gerekli parayı vereceğini belirtti. Ben de müteahhitle görüştüm. O da parasını alırsa bu işi bitireceğini söyledi."