Edirne'deki trafik kazası

Edirne'deki trafik kazası
Edirne'deki trafik kazası
-ETUS Yönetim Kurulu Başkanı Giyik: -"Bugün, yaşanmasını arzu etmediğimiz kaza hadisesi, tamamen hava şartlarıyla ilgili olup, söz konusu aracımızın herhangibir yasal eksikliği ve donanımsal eksikliği bulunmamaktadır"

EDİRNE (AA) - Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Başkanı Hakan Giyik, ETUS'a ait minibüsün devrilmesi sonu meydana gelen kazanın hava şartları nedeniyle olduğu ve kazaya karışan minibüsün yasal eksikliği bulunmadığını ifade etti.

Giyik, yaptığı yazılı açıklamada, ETUS'a ait minibüsün kaza geçirmesinden üzüntü duyduklarını belirtti.

Kazada yaralanan yolcuların sağlık durumlarının iyi olmasının sevindirici yan olduğunu ifade eden Giyik, şunları kaydetti:

"Öncelikle belirtmek isterim ki, yaşanan bu kazadan ötürü büyük üzüntü duymaktayız. Ancak tek tesellimiz, yolcularımızın sağlık durumlarının iyi oluşu ve can kaybı olmayışıdır. Bugün , yaşanmasını arzu etmediğimiz kaza hadisesi, tamamen hava şartlarıyla ilgili olup, söz konusu aracımızın herhangi bir yasal eksikliği ve donanımsal eksikliği bulunmamaktadır. Edirne Toplu Ulaşım Sistemi olarak, bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmamasını diler, saygılarımı sunarım."

 Ayhan Köse yönetimindeki 22 M 0177 plakalı minibüs, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Mevlana Caddesi'nde devrilmiş, 11 kişi hafif yaralanmıştı.

 


  ETİKETLER:

  Mevlana

  ,

  Bugün

  ,

  Ulaşım

  ,

  Hava

  ,

  edirne