Edirne'deki yaz aylarında artan sivrisinek sorunu

Edirne'deki yaz aylarında artan sivrisinek sorunu
Edirne'deki yaz aylarında artan sivrisinek sorunu
- Kente yakın yerlere çeltik ekimine izin verilmeyecek - Edirne Valisi Şahin: -"Sinek akıllı bir mahluk değil ki dilediği yere gider. Sineğin memleketi olmaz, sineğin sınırı da olmaz. Sinek sinektir, o görevini yapıyor biz de görevimizi yapacağız"

EDİRNE (AA) - Edirne'de, yaz aylarında artan sivrisinek sorununu çözmek için kente yakın yerlere çeltik ekimine izin verilmeyecek.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, yaptığı açıklamada, yaz aylarında rahatsızlık verici boyuta ulaşan sivrisinek sorunuyla ilgili çalışmalar yürütüldüğünü söyledi.

Edirne'de sivrisinek popülasyonunu artıran faktörlerin başında çeltik arazilerinin geldiğini anımsatan Şahin, "Edirne merkezde çeltik ekim alanlarını 5 kilometreye çıkaracağız. 5 kilometre kente yakın alanlarda çeltik ekilemeyecek. Buna uymayanlara da dönüm başına 300 lira ceza uygulanacak" dedi.

Şahin, ayrıca Yunanistan ile konunun şubat ayındaki toplantıda masaya yatırılacağını vurguladı.

Bir basın mensubunun "Yunanistan mücadele etmediği için Edirne'ye sivrisinekler oradan mı geliyor" sorusu üzerine ise Şahin, "Sinek akıllı bir mahluk değil ki, dilediği yere gider. Sineğin memleketi olmaz, sineğin sınırı da olmaz. Sinek sinektir o görevini yapıyor biz de görevimizi yapacağız" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Yunanistan

  ,

  Ceza

  ,

  lira

  ,

  edirne