Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
- UTSO ve ETSO kardeş oda protokolü imzaladı

EDİRNE (AA) - Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) kardeş oda protokolü imzaladı.

UTSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, UTSO Başkanı Ercan İhtiyar, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt'u odada ziyaret etti.

İhtiyar, ziyarette, bölge ekonomisinin etkinliğinin arttırılması amacıyla güç birliği yapacaklarını belirtti.

Piyasa bilgilerinin paylaşılması, ortak akıl toplantılarının düzenlenmesi, AB fon desteği veren programlara ortak olarak katılmak için çaba gösterilmesi gibi konularda iki kurumun birbirini destekleyeceğini aktaran İhtiyar, "Hem Uzunköprümüz hem de bölgemiz için kardeş oda protokolünün hayırlı olmasını dileriz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

 

- UTSO'da yönetim ve organizasyon eğitimi düzenlendi

 

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası'nda (UTSO) yönetim ve organizasyon eğitimi düzenlendi.

Odadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yrd. Doç. Dr. Pınar Kışlalı, odada düzenlenen eğitimde yaptığı konuşmada, her bireyin sorunu için farklı çözüm yollarının olduğunu söyledi.

Çalışanların ve yöneticilerin açısından verimini artırmak için motivasyonun önemli olduğunu belirten Kışlalı, "İş yaşamında değişim ve gelişim çok önemlidir bu konularda atılacak adımlar pozitif sonuçlar doğurabilir" ifadelerini aktardı.

Eğitime, UTSO Başkanı Ercan İhtiyar ve oda üyeleri katıldı.

 

-Saadet Partisi İl Başkanı Demirkıran

 

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, Türkiye 'nin önceliğinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı olmadığını savundu.

Türkiye'nin itibarının konuşulduğunu savunan Demirkıran, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin itibarı Ermenek'te, Soma'da gömüldü. İtibar binada, sarayda değildir. Öncelik binada değil, insandadır. Tarihimize baktığımızda biz saraylara ne zaman önem vermişiz, itibar kaybederken, devlet çökerken, Osmanlı yıkılırken. Bakıyoruz, devletin ihtişamlı dönemlerinde komutanlar, padişahlar, sultanlar cephede. Altı asırlık sürenin 500 yıllık döneminde sadece Dolmabahçe sarayı yapılmış ama yıkıma doğru gidildiğinde, imparatorluk çökerken, üstelik dış borçlarla Dolmabahçe sarayları yapılmış."