Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
- Edirne Valisi Şahin: -"Ev hanımlarımız birçok konuda eğitim alarak meslek sahibi oluyor"

EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, "Ev hanımlarımız birçok konuda eğitim alarak meslek sahibi oluyorlar" dedi.

Şahin,  Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) ziyaretinde yaptığı konuşmada, kursların ev hanımlarını meslek sahibi yaptığını söyledi.

SODAM'da konfeksiyon, aşçılık, kuaförlük, müzik, el sanatları ve okuma yazma atölyelerinin önemli işler başardığını anlatan Şahin, şunları kaydetti:

"Bu merkezde 340 kursiyerin meslek edinmek için eğitim alması fevkalade sevindirici bir durum. Burada ev hanımlarımız birçok konuda eğitim alarak meslek sahibi oluyorlar. Tabii bunun yanında en önemlisi de okuma yazma bilmeyen ev hanımlarımıza okuma yazma kursu veriliyor. Bu çok önemli. Ben burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

 

-Bisikletçilerden, Vali Şahin'e ziyaret

 

Edirne Bisiklet Gençlik Spor Kulübü yönetim kurulu üyeleri, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'i ziyaret etti.

Şahin, ziyarette, bisiklet sporunun insan vücudu için önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. 

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Şahin, spora her zaman destek verdiklerini kaydetti. 

Dernek Başkanı Sadi Çalışkan da bu yıl düzenlenecek Cumhuriyet Bayramı bisiklet yol yarışını, Yunanistan ve Bulgaristanlı bisikletçilerle Balkan Bisiklet Şampiyonasına çevirmek istediklerini söyledi.

 Başkan Yardımcısı Yıldıray Öztürk ve sporcu Çağrı Ekşi'nin de hazır bulunduğu ziyarette, Şahin'e derneğin forması hediye edildi.