Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
- Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nden Vali Şahin'e ziyaret

EDİRNE (AA) -  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Piyade Albay Şükrü Tandoğan ve beraberindeki heyet, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'i ziyaret etti.  

Edirne Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tandoğan ziyarette, Vali Şahin'e kabulünden dolayı teşekkür etti.

Edirne'yi ve derneğin şubesini ziyaret etmek üzere kente geldiğini belirten Tandoğan, "Bu serhat şehrimizde Sayın Valimizle görüşme fırsatı bulduk. Bize zaman ayırdıkları için teşekkür ederiz'' ifadelerini kullandı.

Şahin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

 

- Gürkan, yılın en başarılı belediye başkanı seçildi

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bir araştırma şirketinin araştırmasına göre  "2014 yılının en başarılı il belediye başkanı" seçildi.

ORC Araştırma Şirketi, 2 - 10 Ocak arasında "En başarılı belediye başkanları" araştırması için 12 bin 600 kişiyle görüştü.

Her belediye başkanının kendi seçmen grubunda değerlendirildiği araştırmada "En başarılı il belediye başkanları" kategorisinde yüzde 53,8 başarı oranıyla Gürkan birinci oldu. Aynı kategoride Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ikinci, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ise üçüncü oldu.

Aynı araştırmada "En başarılı büyükşehir belediye başkanları" ve "En başarılı büyükşehir ilçe belediye başkanları" kategorilerinde de değerlendirme yapıldı.