Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
- Edirne Belediye Başkanı Gürkan'ın, "yılın en başarılı belediye başkanı" seçilmesi

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "yılın en başarılı belediye başkanı" seçilmesinin kendisinin değil, Edirne'nin başarısı olduğunu söyledi.

Gürkan, yaptığı açıklamada, her zaman halkın içinde olduğunu belirtti. Üzüntülü ve sevinçli gününde halkın yanında olduğunu aktaran Gürkan, şöyle konuştu:

"Halk bizi buralara getirdi. Bu benim başarım değil Edirne'nin başarısıdır. Belediyecilik sadece altyapı hizmeti değildir. Ben her zaman halkımızın yanındayım. Edirne için çalışıyoruz. Sabahları minibüse biniyorum, mahallelere gidiyorum. Sürekli halkımızla beraberiz."

 

- İpsala'ya 16 derslikli ortaokul yapılacak

 

İpsala ilçesine, 16 derslikli ortaokul yapılacağı bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, ilçeyi ziyaretinde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıl hasarlı raporu verilen ve daha sonra yıkılan Atatürk Ortaokulu'nun yeniden yapımı konusunda yer tespiti yapılacağını belirtti.

Tespit çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Özcan, şöyle konuştu:

"Yine aynı yere yapabilmemiz için zemin etüdü yaptıracağız. Başka alternatif yerlerimiz de var, araştırıyoruz. Valimiz Dursun Ali Şahin'in de bu konuda bilgisi ve alakası bulunuyor. Parası daha önce çıkmış bulunan bu okulu 16 derslikli yapacağız."

 

- Başarılı öğrencilerden Havsa Kaymakamlığına ziyaret

 

Havsa ilçesinde, çeşitli sınav, yarışma ve müsabakalarda derece elde eden öğrenciler, Kaymakam Alparslan Kılıç'ı makamında ziyaret etti.

TEOG sınavında, tam puan alarak il birincileri arasında yer alan  Cumhuriyet Ortaokulu 8/A sınıfı öğrencisi Bengisu Çıray, il genelinde ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen "Sarıkamış Şehitleri" konulu kompozisyon yarışmasında üçüncü olan Melahat Kilimci Lisesi öğrencisi Cem Ali Şahin ve liseler arası genç erkekler voleybol müsabakalarında il birincisi olan Şahika Erkurt Anadolu Lisesi Voleybol Takımı, Kaymakam Alparslan Kılıç'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan, Okul Müdürü Mustafa Erdaş ve Selim Kahraman ve Beden Eğitim Öğretmeni Hilmi Güçkan da yer aldı. 

Kılıç, başarılarından dolayı öğrencileri tek tek kutlayarak ödüllendirdi.