Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
- Edirne Engelli Gönüllüleri Derneği üyeleri, yemekte buluştu

EDİRNE (AA) - Edirne Engellileri Gönülleri Derneği üyeleri, yemekte bir araya geldi. 

Dernek üyeleri, bir balık restoranındaki yemekte, müzik eşliğinde eğlendi.

Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Sabri Kavak, yaptığı açıklamada, güzel bir organizasyonla bir araya geldiklerini söyledi.

Yemeği düzenleyen işletme sahibi Burcu Ulu'ya teşekkür eden Kavak, "Yemeğe katılan arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Ayrıca bugüne kadar bizi hiç yalnız bırakmayan, bize her zaman kollarını açan Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan'a katkılarından dolayı teşekkür ederim" dedi.

Ulu da dernek üyelerine katılımından dolayı teşekkür etti. 

 

- "Yaşamayı Seviyorum, Köyümü Güzelleştiriyorum Projesi"

 

Edirne Valiliğinin girişimleri ve İl Özel İdaresi'nin koordinatörlüğünde yürütülen, "Yaşamayı Seviyorum, Köyümü Güzelleştiriyorum Projesi" İpsala ilçesinde köy muhtarlarına tanıtıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Edirne İl Özel idaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdür Vekili Mesilsa Tarancı, proje hakkında bilgi verdi. 

Tarancı, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin başkanlığında, Edirne İl Özel İdaresi koordinatörlüğündeki projenin, kırsal alanda görüntü kirliliğinin azaltılmasını sağlamak,  sosyal yaşam seviyesinin yükseltilmesine destek olmak ve kırsal alanda sivil katılımı güçlendirmek için hayata geçirildiğini söyledi.

Projenin, Edirne merkez ve 8 ilçede uygulanacağını ve oluşturulacak komisyonların köylere oy vereceğini belirten Tarancı, dereceye giren köylere ödüllerinin 5 Haziran 2015 Çevre Günü'nde verileceğini kaydetti.

Toplantı, köy muhtarlarının görüşlerini açıklaması ve soru - cevap bölümüyle sona erdi.