Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
-El sanatları kursu yeni dönem kayıtları başladı

EDİRNE (AA) - El sanatları kursu yeni dönem kayıtları başladığı bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Edirne Belediyesi bünyesinde devam ettirilen el sanatları ve Edirnekari kurslarının yeni dönem kayıtları için kursiyerlerin belediyenin kültür ve sosyal  işler müdürlüğüne veya  Fatih  Mahallesi İbrahim Ay Caddesi'ndeki 15. Sokak'ta bulunan Zübeyde Hanım Kadın Lokali'ne başvurabileceği belirtildi.

Kursiyerlerin, 30 Ocak'a kadar, bir adet fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile başvurabileceği aktarıldı.

Açıklamada, kursların 2 Şubat'ta başlayıp hafta iç her gün mesai saatlerinde yapılacağı kaydedildi.

 

-Kadınlara yönelik sosyal proje

Edirne Belediyesi Aile Danışmanlık Birimi sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada göre, Edirne Belediyesi Aile Danışmanlık Birimi, dezavantajlı gruplardaki kadınlara yönelik eğitim çalışmalarına başladı.

Edirne Belediyesi Aile Danışmanlık Birimi Personeli Uzm. Psikolojik Danışman Esra Selvi tarafından, eğitimlerde, aile içi iletişim becerileri, aile içi şiddet, erken yaşta evlilik, evlilik öncesi eğitimi, madde bağımlılığı, anne baba ile çocuk ilişkisi, aile ve okul ilişkisi, stres ve öfkeyle başa çıkma, anne baba ilişkisi ve iletişim problemleri gibi konular işlenecek.

 

-UTSO Kadın Girişimciler Kurulu'nun ilk toplantısı

 

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Kadın Girişimciler Kurulu'nun ilk toplantısı gerçekleştirildi.

UTSO'dan yapılan yazılı açıklamada, ilk toplantıda üyelerin birbiriyle tanıştığı ve vakit geçirdiği belirtildi.

Kadın girişimcilerin ilçede uyum içerisinde çalışacağı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Uzunköprü'deki kadınların iş hayatındaki rolleri, ekonomiye olan katkıları, sosyal durumları ile ilgili olarak da genel bir değerlendirme yapıldı. İş hayatındaki kadınların ekonomik potansiyellerini arttırmak, fikirleri olup da desteğe ihtiyacı olan kadınlarla ilgili olarak neler yapılabilineceği ile ilgili olarak görüşler paylaşıldı. Pek çok farklı alanda kendilerine iş sahası yaratan kadınların hem iş hayatında hem de sosyal yaşamda örnek olmaları gerektiğine değinildi. Yeni dönem Kadın Girişimciler Kurulumuza çalışmalarında başarılar diler, Uzunköprü'müz için hayırlı olmasını temenni ederiz."