Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
- Edirne Belediyesi Haber Gazetesi, yayın hayatına başladı

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi  Haber Gazetesi yayın hayatına başladı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaptığı yazılı açıklamada, projeyi belediyenin faaliyetlerini kamuoyuna aktarabilmek adına başlattıklarını belirtti.

İlk sayının dağıtıldığını ifade eden Gürkan, şunları kaydetti:

"İlk deneyimimiz, ilk sayımızla kamuoyunun karşısına çıktık. Amacımız, Edirne Belediyesi olarak tüm faaliyetlerimizi, açık ve net şekilde kamuoyuna aktarmak. Gazetemiz ile belediyemizin tüm birimlerinin çalışmalarını detaylı şekilde halkımıza aktararak, halkımızın bizi daha doğru tanımasını sağlamayı hedefliyoruz."

 

- Edirne'deki fırın ve kasaplar denetlendi

 

Edirne'deki fırın ve kasaplar denetlendi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, denetimlerin ardından yaptığı açıklamada, halkın sağlığının her şeyin üzerinde olduğunu söyledi.

Gıda üretimi yapan tüm işletmelerin hijyen koşullarına özen göstermesi gerektiğini belirten Tanrıkulu, şu bilgileri verdi:

"Belediye Başkanlığımızca iş yerlerinin denetimlerini aralıksız sürdürerek, gıda üretimi yapan iş yerlerinin hijyen kurallarına uyup uymadığını, işletmenin üretim izninin olup olmadığına ve ürünlerin saklanma koşullarına uygunluğunu denetleyerek, gerektiği takdirde kanuni işlemleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız, vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalar tüketmesini sağlamak."

 

- Eski Emniyet Müdürü Baştuğ'dan, Gürkan'a ziyaret

 

Mersin Emniyet Müdürlüğüne atanan Rahmi Baştuğ, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti.

Baştuğ, ziyarette, Edirne Belediyesi ile birçok başarılı ortak projeye imza attıklarını belirtti. Edirne'yi ve Edirnelileri sevdiğini belirten Baştuğ, görevi süresince kendisine yardımcı olan herkese teşekkür etti.

Gürkan ise kente vermiş olduğu hizmetten dolayı tüm Edirneliler adına Baştuğ'a teşekkür etti, yeni görevinde başarılar diledi.